Materac Gryko Lux PRESTIGE Line

Opis

                              Materac  Gryko Lux PRESTIGE Line może być stosowany podczas snu i odpoczynku, przez osoby zdrowe oraz alergików. Przeznaczony jest dla osób, których stan zdrowia nie pozwala na regularny ruch czy też częste zmiany pozycji ciała. Może być stosowany w profilaktyce, wspomagającym leczeniu oraz rehabilitacji wielu schorzeń narządu ruchu, układu nerwowego i chorób naczyń obwodowych. Może być również stosowany jako jeden z elementów wielokierunkowego działania zmierzającego do ograniczenia ekspozycji na alergeny, a w szczególności w profilaktyce chorób alergicznych, a także w prewencji osób dotkniętych nadmierną reakcją na alergeny wziewne i kontaktowe. Zawarta w łusce tanina wykazuje działanie przeciw roztoczowe i bakteriostatyczne, lecz nie przenika przez skórę człowieka. Zapobiega rozwojowi roztoczy i bakterii, które mogą dostać się do materaca lub innych wyrobów. Inne związki chemiczne zawarte w łusce gryki wykazują również korzystne działanie na powierzchnię skóry.

gl1

  MateracGryko Lux PRESTIGE Line to dwustronny materac o wysokości 11 cm składający się z 6 warstw:

     

1. Trójwarstwowego pokrowca (konstrukcja 3W) wykonanego z tkaniny materacowej (100% poliester), włókniny    ....poliestrowej i włókniny polipropylenowej,

2. Niezależnego wkładu z naturalnej łuski gryczanej "A" (naturalna łuska gryczana, włóknina polipropylenowa).

3. Pianki poliuretanowej.

4. Puszystej włókniny polipropylenowej;

5. Włókna kokosowego łączonego mieszanką lateksową "B" (maty kokosowej);

6. Płaskiej włókniny polipropylenowej;

luska2         pianka-pilktogr                  kokos3
właściwości naturalnej łuski gryczanej >>>   właściwości pianki poliuretanowej >>>   właściwości maty z naturalnego włókna kokosowego >>>

Pokrowiec 3W

 

Materac powinien zapewniać swobodną cyrkulację powietrza i ograniczać do minimum możliwość kolonizowania się w nim przeróżnych drobnoustrojów np. roztoczy.  Według najnowszych międzynarodowych wytycznych i standardów leczenia oraz profilaktyki chorób alergicznych zaleca się wielokierunkowe  działania zmierzające do ograniczenia ekspozycji na alergeny. Wskazane jest m.in. pranie pościeli i  pokrowców materaców w temperaturze powyżej 55oC oraz poddawanie ich okresowemu działaniu niskich temperatur (zamrażanie).  Dlatego ważne jest by pokrowiec materaca był zdejmowany i przystosowany do prania najlepiej w temperaturze 60oC.

                 

Trójwarstwowa konstrukcja 3W pokrowca umożliwia swobodną cyrkulację powietrza i poprawia komfort snu. Chroni wkład materaca przed zabrudzeniami, stałymi zanieczyszczeniami oraz uszkodzeniami.  Pokrowiec wyposażony jest w wygodny w użyciu zamek, można go łatwo zdjąć i założyć po praniu.  Przystosowany jest do prania w temperaturze 60oC, wirowania oraz suszenia w suszarkach bębnowych.

      

presrifge z przekrojem pokrow

      

Trójwarstwowy pokrowiec materaca Gryko Lux PRESTIGE Line to trzy połączone ze sobą warstwy - konstrukcja 3 W:

..A - dzianina materacowa (100% poliester),

..B - włóknina poliestrowa,

..C - włóknina polipropylenowa.

 

Wkład z naturalną łuską gryczaną stanowi samodzielną warstwę materaca i nie jest trwale połączony z pokrowcem. W wypadku przemoczenia lub zabrudzenia, niezależny wkład z naturalną łuską gryczaną w łatwy sposób można wymienić na nowy. W materacach Fiki Miki nie występuje ryzyko wystąpienia przebarwień podczas prania pokrowca oraz wystąpienia pleśni i grzybów wynikających z niedosuszenia po praniu. 

 

 

prestige z nakladka

 

Zalecamy stosowanie dodatkowej nakładki higienicznej Fiki Miki na całej powierzchni materaca podczas snu i wypoczynku jako dodatkowy, łatwy do utrzymania w czystości, element wielokierunkowego działania zmierzającego do ograniczenia ekspozycji na alergeny.

Czy wiesz że ?

     

Według najnowszych międzynarodowych wytycznych i standardów leczenia oraz profilaktyki chorób alergicznych zaleca się wielokierunkowe działania zmierzające do ograniczenia ekspozycji na alergeny.

Wskazane jest:

..• Pranie pościeli, poduszek, koców, pokrowców materaców, pluszowych zabawek w temperaturze min. 55°C.
..• Poddawanie pościeli i zabawek pluszowych okresowemu działaniu niskich temperatur (zamrażanie).
..• Stosowanie pościeli antyalergicznej.
..• Stosowanie środków roztoczobójczych.
..• Zrezygnowanie z dywanów.

Materac Gryko Lux PRESTIGE Line posiada pokrowiec przystosowany do prania w pralce w temperaturze 60°C, a zawarta w naturalnej łusce gryczanej tanina wykazuje działanie przeciw roztoczowe i bakteriostatyczne, lecz nie przenika przez skórę człowieka. Zapobiega rozwojowi roztoczy i bakterii, które mogą dostać się do materaca lub innych wyrobów. Inne związki chemiczne zawarte w łusce gryki wykazują również korzystne działanie na powierzchnię skóry.

pikt prestige

 

 

prestige

 

Przewidziane zastosowanie

dziecki

 

W normalnych warunkach użytkowania materac Gryko Lux PRESTIGE Line przeznaczony jest do wielokrotnego stosowania u dzieci:

         

  • w profilaktyce i zapobieganiu wadom postawy,
  • w zapobieganiu przeciążeniom kręgosłupa, związanych z wymuszoną pozycją ciała podczas spania,
  • wspomagająco w przeciwdziałaniu zaburzeń snu,
  • w profilaktyce i wspomagającym leczeniu dzieci z alergią na roztocza kurzu domowego*),
  • w dysfunkcjach narządu ruchu w chorobach układu nerwowo-mięśniowego u dzieci (np. mózgowe   porażenie dziecięce, nagminne porażenie dziecięce, porodowe uszkodzenie splotu ramiennego).

Wyrób może być również stosowany we wczesnej profilaktyce u dzieci z wysokim ryzykiem rozwoju odleżyn.
*) jako jeden z elementów wielokierunkowego działania zmierzającego do ograniczenia ekspozycji na alergeny, a w szczególności w profilaktyce chorób alergicznych, a także w prewencji osób dotkniętych nadmierną reakcją na alergeny wziewne i kontaktowe.

 

Ceny

Materac Gryko Lux PRESTIGE Line występuje standardowo w rozmiarach:

symbol produkt wymiary cena
  Gryko Lux PRESTIGE Line 115/55/12,5 cm 155 PLN
5907572370447 Gryko Lux PRESTIGE Line 120/60/12,5 cm 155 PLN
5907572371475 Gryko Lux PRESTIGE Line 140/70/12,5 cm 215 PLN
5907572372519 Gryko Lux PRESTIGE Line 160/70/12,5 cm 255 PLN

 

Możesz zamówić ten materac w dowolnym rozmiarze, napisz do nas:    This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Do pobrania

Materac Gryko Lux PRESTIGE Line posiada certyfikaty:

             pikt pzh            

              instrukcja screen  

   

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

instrukcja użytkowania pobierz >>>